Česky
Anglicky...starší zprávy


Pražská carromová liga 2011
byla zakončena 8. prosince. Další letošní úspěch si celkovým vítězstvím přípsal Zdeněk Sviták. Celkové pořadí naleznete v tabulce zde.

6. Carrom Open Cup Praha 2011
proběhl 19. 11. za účasti 38 hráčů z Česka, Polska, Německa a Itálie. Prvenství si odvezl již podruhé Cornel D'Silva, který porazil ve finále Tobiase Krügera 25:23! Další informace najdete zde.

Mistrem ČR za rok 2011 se stal Zdeněk Sviták
Ostatni pořadí naleznete zde.

O carromu v RESPEKTU
Rozhovor s úřadujícím mistrem světa v carromu Yogeshem Pardeshim, který v září navštívil Prahu, setkal se s příznivci carromu u nás a odehrál exhibiční utkání s Prakashem Gaikwadem, si můžete přečíst v časopisu RESPEKT č. 40.

Přijď si zahrát carrom i TY
Babí léto vybízí k projíždkám na kole, čí procházkám po pražském nábřeží. Nezapomeňte se zastavit v BAJKAZYLU. Můžete si zde zahrát carrom a vychutnat dobrou kávu.
Další možnost je 10. až 12. října v Tyršově domě na pražské Malé Straně, kde probíhá
11. ročník festivalu her DESKOHRANÍ.


Festival Bollywoodského filmu proběhne 6. až 9. října 2011
S radostí oznamuji, že se stáváme tradičním partnerem Festivalu Bollywoodského filmu. V rámci Bollywoodského jarmarku si do prostor kina Světozor můžete přijít zahrát carrom, nechat se pomalovat hennou, či si nechat ušít oblek, koupit nějakou bollywoodskou cetku, či ochutnat něco z indické kuchyně. Nezapomeňte při tom všem také na filmy. Program a vše důležité najdete zde.

Indický carromový národní tým v Praze!
Návštěva úřadujícího mistra světa Yogeshe Pardeshiho a mistra Asie Prakashe Gaiwala, které doprovázel prezident ICF a ECC pan Arif Nagvi uspěšně proběhla. Zhlédnout exhibici obou hráčů, ale i odehrát několik přátelských čtyřher přišlo množství diváků i hráčů. Fotografie najdete zde.

Změna termínu turnaje Mistrovství ČR 2011
Z technických důvodů se mění termín turnaje MČR v Žamberku na 15. října.

Přijď si zahrat carrom i TY
Na letní měsíce jsme připravili několik možností, kdy si můžete v Praze přijít zahrát carrom právě vy.
V nedeli 17. 7. odpoledne na náplavce mezi Palackého a železničním mostem. Konají se tu umělecké trhy – galerie pod širým nebem a carrom bude u toho.
V pondělí 15. 8. se již tradičně slaví Den nezávislosti Indie na Střeleckém ostrově. Odpoledne carrom, večer pěkný film.
Jste srdečně zváni


Novinky z 15. Carrom Euro Cupu 2011
Horst Šimunsky složil zkoušky na jedničku a byl Mezinárodní carromovou federací jmenován mezinárodním rozhodčím v carromu.
Vítězem 15. Euro Cupu se stal Karnal Abdin (UK),
který ve finále porazil Fabiana Pereira (F) 25:15 po dlouhých 14ti boardech.
Třetí místo obsadil Pierre Dubois (F).
Pořadí našich - 80. Filip Smoljak, 82. místo Romana Králová a 89. Pavel "Šéfik" Schierl.
Všem gratuluji!
Turnaj družstev vyhráli UK před Německem a Francii.

Další informace najdete zde.
A jak všechno viděl Horst zde.

Pražská carromová liga 2011
Průběžné pořadí po odehraném prvním kole PCL vede Zdeněk Sviták.

Romana Králová o carromu
Na ODM turnaji v Bad Reichenhall vedl rozhovor pro internetové noviny Business Monitor s naší nejlepší hráčkou pakistánský novinář Nadir Hussain. Celý článek najdete zde.

CCA vstoupila do ECC
VH CCA jednohlasně podpořila vstup České carromové asociace do Evropské carromové konfederace. Toto rozhodnutí přivítal a podporu příslíbil prezident ECC pan Arif Naqvi.

Prague Spring Open Cup 2011
První z turnajů, který se započítává do Mistrovství ČR vyhrál Zdeněk Sviták, který ve finále porazil Ondřeje Chmelaře 25:16. Třetí místo obsadila Suzanne Schackert. Podrobné výsledky zde.

Valná hromada České carromové asociace
se uskuteční 31. března 2011 od 19:00 hodin v kavárně Kolíbka, Řeznická 10, Praha 1.

V Polsku naši uspěli
V Brzegu na Otevřeném mistrovství Polska zaznamenali uspěch především Ondřej Chmelař a Zdeněk Sviták svým čtvrtým, respektive pátým místem. Více informací na adrese www.carrom.com.pl.

Carrom míří do indických škol
Mezinárodní Carromová federace s nadšením oznamuje, že se indické ministerstvo školství rozhodlo zařadit carrom jako jednu z disciplín v CBSE meziškolní sportovní a herní olympiády pro sezonu 2011-12, což umožní porovnání výkonů více než 7000 studentů z Indie i zahraničí.

Turnaj v Miláně
První únorovovou sobotu proběhl turnaj v italském Miláně. Horst ho navštívil již podruhé a tentokrát přibral do týmu Šefika a Lucii - více o jejich výletu najdete zde.

Carrom Gokarna Doubles Turnament
Hned na počátku roku 2011 se České carromové asociaci podařilo uspořádat velice slušně obsazený carromový turnaj dvojic v indickém Gokarnu. Všichni se těší na další ročníky. Pořadí a fotografie najdete zde.© Česká carromová asociace - navrhl Polmen - vytvořil Šéfik