Česká carromová asociace - oficiální stránky
Česky
Anglicky

Přijď si zahrát carrom i TY!
Poslední letošní veřejné hraní proběhne ve čtvrtek 28. listopadu mezi 19:00 a 22:00 hodinou v dejvické kavárně UŽ JSME DOMA. Všichni jste srdečně zváni.

Letohradské carromové mládí
O dušičkovém víkendu proběhl další "mikro-turnaj", který měl výbornou úroven a k překvapení všech vyhrála zcela zaslouženě malá Míša, která v těch nejdůležitějších okamžicích zahrála naprosto s chladnou hlavou a vymetla všechny kluky. Konečné pořadi: 1. Miša Šilarová (finále s Lukášem 9:0!!!), 2. Lukáš Pavela, 3. Adam Šimák, 4. Kuba Moravec. Několik fotografii nejdete zde.

Festival bollywoodského flimu
Všechny zveme na pořádný biják, který uvidíte v pražském kině Světozor od 10. do 13. října. Program a vše důležité najdete zde.

Druhý turnaj
Poslední zářijový víkend proběhl v Letohradě další turnaj započítávající se do bojů o Mistra ČR 2013.
Ve vyrovnaném a více než dvouhodinovém finále vyhrál Filip Smoljak nad Ondrou Chmelařem 25:19. Kdo získá titul Mistra ČR se rozhodne 16. listopadu na pražském opencupu. Další pořadí Druhého turnaje najdete zde.
Součástí byl i páteční turnaj pro studenty místního gymnázia, kteří se carromu pod Horstovým vedením věnují. Zvítězil Lukáš Pavela, který porazil ve finále Adama Šimáka. Třetí misto vybojoval Radim Patkolo. Gratulujeme.

Nábřeží žije
Smetanovo nábřeží v Praze se na několik po sobě jdoucích sobot promění k nepoznání. Uzavře se pro automobilovou dopravu a promění se, stejně jako dalších 30 míst Prahy, v sousedskou slavnost Zažít město jinak, na které nemůže chybět carrom.
Vyčerpávající informace a program Nábřeží žije najdete zde .


Přijď si zahrát carrom i TY!
Veřejné hraní proběhne ve čtvrtek 19. září mezi 19:00 a 23:00 hodinou v dejvické kavárně
UŽ JSME DOMA. Všichni jste srdečně zváni.
Veřejné hraní se zapojilo do akce nazvané Měsíc zdravé šestky v rámci níž si můžete během celého měsíce září zkusit množství volnočasových aktivit po celé Praze 6 .


Ladronka 2013 začíná!
Festival volnočasových aktivit proběhne 14. září na Ladronce v Praze 6. Mezi více než 80ti aktivitami nebude samozřejmně chybět carrom. Tak neváhejte a doražte. Více informací zde.Východočeské carromové mládí
Horstova mládež opet trénovala, tentokrát pod dohledem toho z nejpovolanějších. Z německého Dortmundu přijel Peter Böcker. Několik fotografii nejdete zde a jeden pěkný úder zde. Klobouk dolů.

Carrom v Letohradě
carromové mládí má za sebou první soustředění. Držíme palce přejeme ať se daří.

25. výročí založení Mezinárodní carromové federace - ICF
oslavy stříbrného výročí ICF vyvrcholí v říjnu v indickém Dilí, kde proběhne 1. World Junior Carrom Championship a International Champion of Champions Tournament.
My si výročí připomeneme 16. listopadu v Praze na 8. Carrom Open Cupu.


17. Carrom Euro Cup 2013
Vítězem 17. mistrovství Evropy se pošesté v řadě stal Karnal Abdin, poté co ve finále jednoznačně porazil krajana Murshada Khana.
Čeští hráči obsadili v konkurenci 110 nejlepších evropanů následující pozice:
  1. Filip Smoljak
  2. Ondřej Chmelař
  3. Honza Těšitel
  4. Cyrus Skaria
  5. Romana Králová
  6. Pavel Schierl
  7. Tomáš Chmelař
  8. Anna Skaria Mazur
Podrobné výsledky jsou zde.


V soutěži dvojic po napínavém finále zvítězila švédská dvojice Mehedi Hassan a Babu Saravanan nad reprezentanty Spojeného království Malikem Abdulem a Ali Sunaharem neuvěritelným skóre 25:24.
Dobře se vedlo i naší dvojici Honza Těšitel a Cyrus Skaria, kteří obsadili dobré 28. místo.

Soutěž týmů vyhrála Francie před Anglií a Německem. Naši nepřekvapili a obsadili solidní sedmé místo, poté co dokázali porazit italskou dvojici.


Terrace Carrom Cup 2013
TCC má nového šampiona! Výsledky zde.

Valná hromada České carromové asociace
se uskuteční 30. května 2013 od 20:00 hodin v kavárně Už jsme doma, Uralská 6, Praha 6.

Brána volného času dokořán
Městská část Praha 6 pořádá 22. května zábavné odpoledne pro předškoláky a školáky. Zjistíte kam chodit do oddílu či kroužku. Carrom si budete moci vyzkoušet hned u vchodu. Více informací ZDE. Všichni jste zváni.

Přijď si zahrát carrom i TY!
Veřejné hraní proběhne ve čtvrtek 16. května mezi 19:00 a 22:00 hodinou v dejvické kavárně UŽ JSME DOMA. Všichni jste srdečně zváni.

Jarní turnaj v Pelhřimově 5. – 6. 4. 2013
V Pelhřimově nás přivítalo téměř zimní počasí, to se však rozhodně neodrazilo na zájmu o carrom ani na výkonech všech účastníků.
Na páteční odpoledne byl připraven turnaj pro studenty a veřejnost, kterého se zúčastnilo přes dvacet nadšených hráčů. Až do finále se probojoval Martin Šmíd a David Mirský. Právě David, student pelhřimovského gymnázia, si nakonec odnesl trofej nejvyšší a s ní spojenou výhru – carromový board, který věnoval pořadatel turnaje: SPŠ a SOU Pelhřimov.

Sobota už byla v režii zkušenějších hráčů. Turnaj ze série Mistrovství České republiky vyhrál Horst Šimunský, který ve finále porazil Filipa Smoljaka. Celkové výsledky zde.

Pořadatelství letošního Jarního turnaje se ujala SPŠ a SOU Pelhřimov a vše vyšlo na výbornou! Děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Fotografie z celého víkendu najdete zde.


Rekord v Pelhřimově
5. dubna byl představen agenturou Dobrý den největší carromový board v České republice o rozměrech 164 x 164 cm, který vyrobili studenti Středního odborného učiliště v Pelhřimově.Další fotografie najdete zde.


Carrom v Letohradě
Po prezentaci carromu pro studenty SPŠ a SOU v Pelhřimově se uskutečnila prezentace tentokráte na Letohradském soukromém gymnaziu, které se nacházejí na zámku přímo na letohradském náměstí a působí velmi útulně.
Naše prezentace se skládala ze tří částí. První byla spojena s krátkým výkladem o cestování v rodišti carromu – Indii. Část druhá představila carrom jako takový a byla věnována teorii hry. Závěr se nesl v duchu praktické ukázky, výuky a hraní samotného.
Zapálenost pro hru u většiny studentů byla pozitivním ukazatelem, proč takovéto akce organizovat. Někteří jedinci se se strikerem sžili skutečně velmi rychle. Těšíme se na další spolupráci - již brzy proběhne první skutečný trénink na pravidelném školním deskohraní, kam byl carrom zařazen. Studenti a studentky jsou srdečně zváni.

Velké poděkování patří celému učitelskému sboru gymnázia, zvláště pak paní Mgr. Martině Mlynářové, která velmi ochotně vše zorganizovala.


Pražská carromová liga
našla nové útočiště v dejvické kavárně UŽ JSME DOMA, kde se jistě budeme cítit jako doma.

Carromový kroužek nejen pro mládež!
Hraní carromu pro mládež pravidelně od března v Klubu v Zelené v Dejvicích. To dáš, zkus to! Více informací na krouzek@carrom.cz

Přijď si zahrát carrom i TY!
Další veřejné hraní proběhne v úterý 26. března mezi 19:00 a 22:00 hodinou v klubu K4, Celetná 20, Praha 1. Všichni jste srdečně zváni. Zarezervujte si včas své místo na cca@carrom.cz

Jarní turnaj započítávající se do MČR 2013
První letošní turnaj pořádá Česká carromová asociace společně s SPŠ a SOU Pelhřimov v prostorách pelhřimovské školy v sobotu 6. dubna 2013. Součástí carromového víkendu bude páteční prezentace carromu a turnaj pro studenty a veřejnost. Všichni jste srdečně zváni! Registrace na sobotní turnaj nejpozději do 31. března na mcr@carrom.cz

PragoFFest 2013
3. největší festival fantastiky a her proběhne od 31. 1. do 3. 2. v Praze. Více informací ZDE. V pátek a sobotu budete mít možnost se seznámit mimo jiné i s carromem.

Přijď si zahrát carrom i TY!
Další veřejné hraní proběhne ve čtvrtek 7. února mezi 19:00 a 22:00 hodinou v klubu K4, Celetná 20, Praha 1. Zájemci budou mít možnost se seznámit s hrou, zatrénovat pod dohledem zkušenějších hráčů nebo si zahrát s přáteli. Všichni jste srdečně zváni. Zarezervujte si včas své místo na cca@carrom.cz

17. Carrom Euro Cup
proběhne od 20. do 24. června 2013 v Polsku, nedaleko Varšavy. Podrobné informace k turnaji zde.

Přijď si zahrát carrom i TY
V nově otevřeném BAJKAZYLU, který najdete na pražském Žižkově, vlevo od vchodu do karlínského tunelu, si můžete vychutnat nejen dobrou kávu, ale rádi vám půjčí i carrom.

Turnaje v roce 2013
První turnaj jehož výsledky se započítávají do bojů o Mistra České republiky
proběhne 6. dubna 2013.
Další ročník Terrace Carrom Cupu se uskuteční 25. května 2013 ve východočeském Borku.
Druhý turnaj MČR se odehraje 28. září 2013.
Rok 2013 uzavře 16. listopadu 8. ročník Carrom Open Cupu Praha.

Pražská carromová liga 2012
byla zakončena 6. prosince. Po vitězství v Medlešické lize, zisku titulu Mistra České republiky se jedná o další úspěch Horsta Šimunského. Gratulujeme! Celkové pořadí naleznete v tabulce zde.

Prezentace carromu v Pelhřimově
26. listopadu jsme navštívili Střední průmyslovou školu a Střední odborné učiliště v Pelhřimově, jejíž studenti oboru dřeva v minulém roce společně se studenty z německé školy Reichspräsident–Friedrich–Ebert–Schule vyrobili pět carrom boardů. Jeden z nich zůstal ve škole a to byl právě důvod naší návštěvy. Během dne si carrom vyzkoušelo téměř sto studentů. Přejeme aby nadšení neopadlo a na boardu se nevršil prach. Fotografie z povedené akce najdete zde. O akci informoval i Pelhřimovský deník.

Mistrem ČR za rok 2012 se stal Horst Šimunský
Ostatni pořadí naleznete zde.

7. Carrom Open Cup Praha 2012
se uskutečnil 17. 11. Vyhrál Tobias Krüger z Německa. Zúčastnilo se téměř čtyřicet hráčů z Česka, Německa, Polska, Itálie a Švédska. Veliké poděkování patří restauraci Punjabi Food a prodejně Čapátí za skvělé občerstvení. Další informace k turnaji najdete zde.

6th WORLD CARROM CHAMPIONSHIP 2012
Vrchol letošní carromové sezony - 6. World Carrom Championship - zahájil v Colombu ministr sportu na Srí Lance, pan Mahind Nanda Aluthgamag. Naše barvy odjel v roli rozhodčího, ale i hráče hájit Horst Šimunský.
Na světový carromový trůn poprvé v historii dosedl hráč Sri Lanky Fernando Nishanta, který ve finále porazil Inda Chandrana Bharatidasana.
Yogesh Pardesi & Prakash Gaikwad z Indie vyhráli turnaj mužských čtyřher. Fotografie z jejich loňské návštěvy Prahy najdete zde.
Ilavazhaki & Rashmi Kumari z Indie vyhrály ženské čtyřhry před týmem Sri Lanky.


Festival Bollywoodského filmu
Již 10. ročník festivalu proběhne 13. a 14. 10 v kině Ponrepo a 15. až 21. 10. v kině Světozor. V rámci Bollywoodského jarmarku si do prostor kina Světozor můžete přijít zahrát carrom, či ochutnat něco z indické kuchyně. Nezapomeňte při tom všem také na filmy. Program a vše důležité najdete zde.

Druhý turnaj MČR
byl odehrán 6. října 2012 v restauraci U Sálavců ve Vysoké nad Labem. Velice příjemný turnaj měl sice nižší počet účastníků, ale o to vyrovnanější zápasy. Vyhrál Zdeněk Sviták, který v dramatickém finále porazil Horsta Šimunského 25:20. Celkové pořadí zde.

Přijď si zahrát carrom i TY
Léto nekončí! Až půjdete po pražském nábřeží nezapomeňte se zastavit v BAJKAZYLU. Můžete si zde vychutnat nejen dobrou kávu, ale rádi vám půjčí i carrom.

16. Carrom Euro Cup 2012
v Darmstadtu vyhrál Karnal Abdin (UK), druhý skončil Pierre Dubois (FR). Třetí místo vybojoval Peter Böcker (DE) a čtvrté Tobias Krüger (DE). Romana Králová obsadila krásné 72. místo, Filip Smoljak 79. místo a Pavel "Šéfik" Schierl 97. místo. Výbornou práci odvedl i Horst Šimunský, který jako hlavní rozhodčí EC odpískal mimo jiné finále jednotlivců i dvojic. GRATULACE VŠEM! Kompletní pořadí najdete na oficiálních stránkách 16. Carrom Eurocupu 2012.

Prezentace carromu v Pardubicích
V červenci proběhne mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2012. V rámci doprovodného programu bude 14. 7. na koupališti Cihelna a 26. a 27. 7. v ČEZ aréně veřejnosti představen carrom.

Přijď si zahrát carrom i TY!
Další veřejné hraní proběhne ve čtvrtek 31. května mezi 19:00 a 22:00 hodinou v Coffee house, Francouzská 100, Praha 2. Zájemci budou mít možnost si zatrénovat pod dohledem zkušenějších hráčů, zahrát si s přáteli, nebo se zúčastnit mini turnaje. Všichni jste srdečně zváni. Zarezervujte si včas své místo na cca@carrom.cz

Terrace Carrom Cup
V Borku u Pardubic se v sobotu 19. května uskutečnil další ročník TCC. Počasí nám přálo a tomu odpovídaly i výkony všech zúčastněných. Finále sehráli Tomáš Chmelař a Zdenda Saki Táborský s konečným skóre 25:8. Podrobné výsledky naleznete zde.

Jarní turnaj
vyhrál Horst Šimunský, který ve strhujícím finále odehraném na 13 boardů porazil Zdeňka Svitáka 25:22. Celkové pořadí zde.

Přijď si zahrát carrom i TY
Příští veřejné hraní se uskuteční ve čtvrtek 5. dubna mezi 19:00 a 22:00 hodinou v Coffee house, Francouzská 100, Praha 2. Zájemci se budou moci zúčastnit mini turnaje, zatrénovat si pod dohledem zkušenějších hráčů, či zahrát s přáteli. Zarezervujte si včas své místo na cca@carrom.cz

1. mini-turnaj v rámci veřejného hraní
Ve čtvrtek 23.2. 2012 se opět představovala hra carrom veřejnosti. Jako zpestření byl pro zájemce připraven mini-turnaj. Jednotlivé hry byly zajímavé, celkem vyrovnané a některé výsledky velice překvapující. Na všech zúčastněných začátečnících bylo vidět velké nadšení. Vrcholem celého turnaje bylo finále, ve kterém se střetlo dravé mládí se zástupcem kolébky této hry. Tadeáš nakonec potvrdil své perspektivní vyhlídky a nad Jackym vyhrál 15:4.
Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit na další akci!


Valná hromada České carromové asociace
se uskuteční 8. března 2012 od 19:30 hodin v kavárně 3+1, Plaská 10, Praha 5.

Turnaje v roce 2012
První letošní turnaj, jehož výsledky se započítávají do bojů o Mistra České republiky, proběhne 31. března v kavárně pražského divadla Na prádle.
Další ročník Terrace Carrom Cupu se uskuteční 19. května ve východočeském Borku. Přeji především hodně slunce.
Druhý turnaj MČR se odehraje 6. října, pravděpodobně mimo Prahu, místo konání bude oznámeno během léta.
Letošní rok uzavře 17. listopadu 7. ročník Carrom Open Cupu Praha.
Všem přeji hodně zábavy a úspěchů při hře.


Přijď si zahrát carrom i TY
Příští veřejné hraní se uskuteční ve čtvrtek 23. února mezi 19:00 a 22:00 hodinou v Coffee house, Francouzská 100, Praha 2. Pro zájemce bude připraven mini turnaj pod dohledem zkušenějších hráčů. Zarezervujte si včas své místo na cca@carrom.cz
Dále si můžete v Praze přijít zahrát carrom do Dobré trafiky v Korunní ulici na Vinohradech.


Mistrovství Polska v carromu
3. mistrovství Polska v Brzegu vyhrál domácí Cornel D'Silva. Čtvrté místo si odváží Ondřej Chmelař, sedmé Zdeněk Sviták a výborné deváté místo Honza Těšitel. Gratuluji! Více informací na adrese www.carrom.com.pl.

6. Mistrovství světa a Eurocup 2012
V letošním roce se uskuteční dvě významné mezinárodní carromové akce.
16. Carrom Eurocup 2012 od 14. do 18. června v Darmstadtu a v říjnu bude Sri Lanka hostit Mistrovství světa v carromu.


Carromové ligy 2012 v ČR startují
19. ledna startuje Pražská carromová liga. Ve východočeském kraji se bude hrát druhý ročník Medlešické ligy a sedmý ročník nejstarší české ligy - Pardubická Abdul liga.

starší zprávy
© Česká carromová asociace - navrhl Polmen - vytvořil Šéfik